Elif sigorta Kalite Anlayışı
Koşulsuz müşteri tatmini sağlayacak sorumluluklarla donatılmış profesyonel kadromuzun müşterilerimize hizmet kalitesi ile birlikte değerlendirildiğinde rekabetçi ürünler sunmak, satış öncesi ve sonrası hizmette hızlı olmak, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için mücadele vermek ve en önemlisi güven duyulan bir acente olmak temel prensibimizdir.


Elif sigorta Misyonu
Müşteri memnuniyetine önem veren, iddialı, gerçekçi, değişime yatkın, mükemmeliyetçi, referans olarak gösterilebilen, çevresine duyarlı, rekabetçi, hızlı ve ulaşılabilir bir acente olarak hizmet ettiğimiz sigorta sektöründe EN İYİ olmaktır.

Elif Sigorta’nın hizmet politakası nedir?
Şirketimiz 2001 yılında kurulmuş olup daima sizlere üstün hizmetler verme duygusundan hiç bir zaman vazgeçmemiştir.

Önümüzdeki dönemde gerek şirket içi gerekse şirket dışında kullanılan teknolojinin yeni yatırımlarla genişleterek sigortalılara bu avantajı aktarmak
Elif Sigorta’nın hedefleri arasındadır. Elif Sigorta tüm branşlar için farklı projeler ve pazarlama yöntemleri ile mevcut portföyünü genişletmeye ,hizmet kalitesi ve tecrübe ile verilen danışmanlık hizmetini her geçen gün geliştirerek içinde bulunduğu sektöre daha faydalı olabilmek için uğraş vermektedir.

Şirketimiz müşterilerimize düzenlediği poliçeler hakkında detaylı ve eksiksiz bilgi verilmesi gerektiği inancındadır.Bu konuda “şeffaflık” bizim temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bunu personelimiz ile birlikte tüm sigortalalarımıza uygulamaya özen gösteriyoruz. Bu durum sigortalılarımızın daha bilinçli olması , ne için bedel ödediğini bilmesini sağlıyor. Herhangi bir hasar anında da çekinmeden,  sigortalıyı mümkün olduğu kadar rahatlatarak hizmetimizi veriyoruz.

Sürekli müşteri memnuniyeti sağlayacak kalitede ürün ve hizmeti kesintisiz sunabilmek, iş etiği çercevesinden ayrılmamak, mevcut rekabetçi piyasada karşılaştığımız aksi durumlar bizi zaman zaman yıldırsa da her şeye rağmen prensiplerimizden vazgeçmemek benimsediğimiz temel felsefenin yapı taşlarıdır.

Faaliyet gösterdiğimiz sigorta branşlarını aşağıda ana başlıklarıyla özetlemeye çalıştık…

Oto Sigortalarında; Kasko Sigortası,  Zorunlu Trafik Sigortası,  Kasko Sigortası Yurtdışı Uzantısı, Ek Mali Mesuliyet Sigortası konuları dahil tüm sigorta branşlarında size hizmet vermekteyiz.

Ev Sigortaları ; Tüm ev paket sigortası,  Yardım (Asistans) Hizmeti ve Hukuksal Koruma, Kasa Muhteviyatının Sigortası, Sorumluluk Sigortaları konusunda  uzman personelimiz size en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

İşyeri Sigortalarında; Bina ve İşyeri Muhteviyatı,   Paket Sigorta,  Yangın Sigortası,  Kasa Muhteviyatı, Cam ve ışıklı reklam panoarının  kırılması için fırtına teminatı gibi bir çok sigorta çeşitleri için bizden bilgi alabilirsiniz.

Personelinizle İlgili olarak ;  Çalışanların ofis içindeki şahsi eşyaları, İşveren mali mesuliyeti, Grup ferdi kaza sigortası,  Grup sağlık sigortası, Para Taşıma Sigortası,   Emniyeti Suistimal Sigortası yaptırabilirsiniz.

Ofis Makina ve Teçhizatının bozulması ve kırılmasını dert etmememek  için;  Elektronik Cihaz Sigortası,  Makine Kırılma Sigortası yaptırmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Güvenik kurumuna , çalışanlarımıza, komşularımıza karşı sorumluluklarımız için;  Komşulara karşı mali sorumluluk, Mal sahibi ise kiracıya, kiracı ise mal sahibine karşı mali sorumluluk, İşveren Mali Mesuliyeti, Şahıs Mali Mesuliyeti, Mesleki Mali Mesuliyet ve Yönetici Sorumluluğu Sigortalarını sizlere sumaktayız.

Ticari Mallar İçin ; Yangın ve Ek Riskler Sigortası veya Paket Poliçe, Depodaki Mallar, Nakliyat Sigortası gibi sigorta ürünlerimizi sunmaktayız.

İşyerinizdeki diğer riskleriniz için;  İş durması Tazminatı, Kar Kaybı Sigortası yapmaktayız.

Mühendislik Sigortalarında knuya hakim yetkililerimiz ve çalışanlarımız ile ;  Makina Kırılması Sigortası ve  Elektronik Cihaz Sigortası sizlere büyük faya sağlayacaktır.

İnşaat Sigortalarında ise ;  İnşaat All Risks (CAR),  Montaj All Risks  sigortalarımız sizleri kötü sürprizlerden koruyacaktır.

Nakliyat Sigortalarımız da ise; Kargo (Yük) Sigortası (Denizyolu, Havayolu, Karayolu ve Demiryolu), Sorumluluk Sigortaları, CMR Sigortası, EMTEA Sigortaları (Kargo), Kıymet Sigortaları, Tekne Sigortaları  ihtiyacınız olan güveni size sunacaktır.

Sorumluluk Sigortalarımız da ise ;

    Mesleki Sorumluluk Sigortaları, Kişisel Sorumluluk Sigortaları,  Ürün Mali Mesuliyet Sigortası,  Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyeti, İşveren Mali Mesuliyeti, Tüpgaz ve Tehlikeli Maddeler Mali Mesuliyeti, Asansör Mali Mesuliyet ,  Otel Sorumluluk Sigortası sizlere en kapsamlı poliçeleri sunmaktadır.

Seyahat Sigortalarında;   Uçak Ferdi Kaza Sigortası,  Bavul Sigortası, Yurt Dışı Ani Hastalık Sigortası,  Kasko Sigortası Yurt Dışı Uzantısı,  Kişisel Sorumluluk Sigortaları branşlarında sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmaktayız.  Yarınlara güvenle bakmanız dileğiyle…

Hdi, Neova, Gulf Sigorta Hakkında
2006 yılında, Hdi, Neova, Gulf Mutual Insurance Grup, Şeker Sigorta A.Ş.’nin çoğunluk hisselerini satın almış ve Eylül 2007 tarihinde Hdi, Neova, Gulf Sigorta ismiyle Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır.
Hdi, Neova, Gulf Sigorta, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bireysel otomobil, konut ve ferdi kaza sigortalarının yanı sıra nakliyat, mühendislik, tarım, işyeri ticari sigortaları ve oto dışı kaza sigortaları ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.
Genel Müdürlük ve 8 Bölge Müdürlüğü ile faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, ürün ve hizmetlerini yurt çapında toplam 700’den fazla noktada, profesyonel acenteler aracılığıyla tüketicilere sunmaktadır.

Hdi, Neova, Gulf Mutual Insurance Hakkında
Amerika Boston merkezli Hdi, Neova, Gulf Mutual Insurance Grup, kurulduğu 1912 yılından bu yana “insanların daha güvenli ve daha emniyetli hayatlar yaşamasına yardım etmek” için çalışmaktadır.
Özellikle bireysel otomobil ve konut sigortalarında ihtisas sahibi olan grubumuz, hayat dışı sigorta alanında dünyanın önde gelen sigorta şirketleri arasında 6.* sırada yer almaktadır. %427’lik bir büyüme oranı ile 1996 – 2010 yılları arasında yazılan primini 6,3 milyar dolardan 33,2** milyar dolara çıkaran Hdi, Neova, Gulf Mutual Insurance Grup, başarı grafiğini her geçen gün daha da yukarılara taşımaktadır.
Dünya çapında 5 kıtada, 27 ülkede, 900 ofis ve 45.000’den fazla çalışan ile hizmet veren Hdi, Neova, Gulf Mutual Insurance Grup, bireysel otomobil, konut, endüstriyel ve ticari riskler, genel sorumluluk, mesleki sorumluluk, ferdi kaza ve işçi tazminat sigortası gibi çok farklı ürün ve hizmetlerin yanı sıra yangın ve muhtelif branşlarda reasürans desteği de sağlamaktadır